סרטן שד

סרטן שד הינה מחלת נפוצה שנובעת ממוטציה גנטיות שגורמות לתא להמשיך ולשכפל את עצמו עד להיווצרותו של גידול סרטני. במאמר זה ניתן לך רקע על הסיכונים שטומן בחובו העישון להתפתחותו של הסרטן ועל הדרכים שבאמצעותן תוכלי למזער אותם.

כל העובדות על העישון והשפעתו על סרטן שד

העישון מהווה גורם משמעותי במידה רבה להתפתחותו של סרטן השד בקרב נשים, זאת מכיוון שנשים שמעשנות מעלות את סיכוייהן לחלות בסרטן השד באופן משמעותי בהשוואה לנשים שמעולם לא עישנו. זאת מכיוון שגם במידה והנשים עישנו בעבר והפסיקו, הן עדיין מצויות בסיכון מוגבר לחלות בסרטן זה.

הסיכון להתפתחותו של סרטן השד בעקבות עישון קיים גם בקרב נשים שאינן מעשנות, כיצד הינכם תוהות? דעו כי נשים שמצויות לעתים קרובות בסמוך למעשנים חשופות לנזקים שנגרמים מעישון פאסיבי, החומרים הרעילים של עשן הסיגריות נספגים בגופן ומגבירים את הסיכון להתפתחותו של סרטן מסוג זה.

אלו קבוצות של נשים מצויות בסיכון גבוהה לחלות בסרטן שד?

נשים שמצויות בקבוצת הסיכון הגבוהה ביותר לחלות בסרטן שד הן אלו שקרובי משפחתן סבלו ממנו, מכיוון שייתכן כי הן נושאות במטען הגנטי שמעלה את סיכוייהן ללקות בו.

אולם, ישנן קבוצות בקרב נשים שמעשנות שסיכוייהן לחלות בסרטן גבוהים יותר גם אם אינן נושאות את המטען הגנטי של המחלה. בין קבוצות אלו נמנות נשים שהחלו לעשן בגילאים מוקדמים בחייהן כדוגמת גיל ההתבגרות. בגיל זה מתפתחת רקמת השד והינה רגישה במיוחד לנזקים שנגרמים כתוצאה מחשיפה לרעלים המסוכנים שמשתחררים מעשן הסיגריות. בנוסף, נשים בגילאי המעבר שמעשנות וסובלות מבעיה של השמנה או בעיות הורמונאליות, מעלות במידה רבה את סיכוייהן לחלות בסרטן זה.

כיצד תוכלי להפחית את סיכוייך לחלות בסרטן שד?

אספנו עבורך מספר המלצות שיכולות לסייע לך להפחית את הסיכון לחלות בסרטן שד ולשמור על בריאותך. ההמלצה הטובה ביותר להפחתת הסיכון לחלות בסרטן מסוג זה, היא כמובן להפסיק לעשן! מכיוון שזהו תהליך קשה, מומלץ לעשותו בליווי מקצועי של תוכנית לגמילה מעישון. בתוכניות אלו תקבלי הדרכה ותמיכה שסייעו לך להחזיר את גופך למצב בריא ולשמור עליו מנזקי העישון.

עוד המלצות הן: להתרחק כלל האפשר מאזורים שבהם מעשנים למשל מישיבה במקומות המיועדים לכך במסעדות,  בכדי להימנע מחשיפה לעישון פאסיבי. כמו כן, במידה שהינך מעשנת וסובלת ממשקל עודף, תוכלי להפחית את הסיכון על ידי פעילות גופנית וירידה במשקל. בנוסף, מומלץ לנשים בגיל ארבעים ומעלה לבצע ממוגרפיה, בדיקה זאת חשובה במיוחד מכיוון שביכולתה לאתר את התפתחותו של סרטן השד עוד בשלביו המוקדמים. כך במידה ומתגלה כי המחלה מתחילה להתפתח בגופך ניתן יהיה לטפל בה ביעילות ולמזער את הנזקים שנגרמים ממנה בצורה משמעותית.

יש לך שאלות נוספות בנושא עישון והמחלה של סרטן שד? צרי איתנו קשר בהקדם ונשמח לענות עליהן!

אישור המשרד לאיכות הסביבה
תעודת כשרות לסיגריה האלקטרונית
כתבה מתוך "ידיעות אחרונות"
מהי סיגריה אלקטרונית?
סיגריה אלקטרונית הדור הבא
לקבלת פרטים נוספים מלאו את הפרטים
ונציג שלנו יצור עמכם קשר
שם:
טלפון:
דוא"ל: